Trainer de Dicție și Actorie

Buna ziua, sunt Loredana Iordache și de mai bine de 12 ani lucrez în televiziune și teatru. Am avut șansa, în toți acești ani, să particip la proiecte ample atât în cadrul unor televiziuni locale, cât și naționale, dar și pe scena teatrului. Prin prisma experienței dobândite în televiziune corelată cu educația jurnalistică și teatrală am reușit să clădesc o fundație solidă de cunoștiințe necesare acestui domeniu vast. Am auzit de mii de ori expresia “Viața bate filmul!” Nimic mai real în aceste trei cuvinte simple. Însa, filmul, teatrul, televiziunea ne-au oferit libertatea de a trăi prin ochii altora, de a spera la o zi mai buna, de a învăța primele cuvinte într-o limba straină, de a face diferența între exemple bune și rele, ne-au definit noi orizonturi, ne-au trasat idei de afaceri sau pur și simplu ne-au umplut de bucurie atunci când viața poate nu a fost așa de bună. Un om ce cunoaște și stăpânește în timp arta teatrului, a filmului și deprinderile specifice unei meserii într-o televiziune este un om de mii de ori mai caștigat. Libertatea de a te exprima liber și fără emoții în fața unui public larg reprezintă o arma redutabilă în fața încercarilor vieții. Alături de mine rețeta acestui secret este mult mai ușor de deslușit.

Loredana Iordache a absolvit Facultatea de Teatru din cadrul Universității de Arte “George Enescu” din Iași și master în Arta Actorului dar și Facultatea de Drept- Universitatea Al. I. Cuza din Iași.