Trainer de Dicție și Actorie

Buna ziua, sunt Loredana Iordache si de mai bine de 12 ani lucrez in televiziune si teatru. Am avut sansa, in toti acesti ani, sa particip la proiecte ample atat in cadrul unor televiziuni locale, cat si nationale, dar si pe scena teatrului. Prin prisma experientei dobandite in televiziune corelata cu educatia jurnalistica si teatrala am reusit sa cladesc o fundatie solida de cunostiinte necesare acestui domeniu vast. Am auzit de mii de ori expresia “Viata bate filmul!” Nimic mai real in aceste trei cuvinte simple. Insa, filmul, teatrul, televiziunea, ne-au oferit libertatea de a trai prin ochii altora, de a spera la o zi mai buna, de a invata primele cuvinte intr-o limba straina, de a face diferenta intre exemple bune si rele, ne-a definit noi orizonturi, ne-a trasat idei de afaceri sau pur si simplu ne-a umplut de bucurie atunci cand viata poate nu a fost asa de buna. Un om ce cunoaste si stapaneste in timp arta teatrului, a filmului si deprinderile specifice unei meserii intr-o televiziune este un om de mii de ori mai castigat. Libertatea de a te exprima liber si fara emotii in fata unui public larg reprezinta o arma redutabila in fata incercarilor vietii. Alaturi de mine reteta acestui secret este mult mai usor de deslusit.

Loredana Iordache a absolvit Facultatea de Teatru din cadrul Universitatii de Arte “George Enescu” din Iasi si master in Arta Actorului dar si Facultatea de Drept- Universitatea Al. I. Cuza din Iasi.