Mihaela Cozmolici este prezentator meteo la televiziunea Digi24.
A studiat în cadrul Universității din București, la Facultatea de Litere și la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării. Este pasionată de televiziune și de scris. Și-a început cariera în urmă cu 9 ani la postul de muzică Utv, unde a fost reporter, redactor, responsabil social media și prezentator de emisiuni cu temă muzicală.
În urmă cu 2 ani, a trecut de la muzică la știri, o tranziție firească și foarte dorită. “Meteorologia este o știință complexă și greoaie. Prezentarea rubricii meteo a fost la început o provocare, iar acum a devenit o pasiune. Deși pare ușor să prezinți vremea, în spate se află o documentare continuă, o atenție foarte mare și o responsabilitate și mai mare. Pentru a prezenta meteo, trebuie mai întâi să înțelegi, iar ca să înțelegi… trebuie să înveți. Iar cursurile mele pe asta se vor baza: pe studiu, pe muncă, pe joacă și pe rezultate.”